Pielęgnacja skóry przed wielkim wyjściem

Rolujący się podkład, sucha skóra, cienie pod oczami, wypryski – takich sytuacji chcemy uniknąć, gdy wychodzimy na imprezę. Przed wielkim wyjściem, np. w sylwestra, na wesele czy inną wyjątkową okazję, odpowiednie przygotowanie twarzy do nałożenia makijażu jest kluczowe. Dowiedz się, co zrobić, aby wyglądać wtedy promiennie i świeżo. 

Pielęgnacja twarzy przed wielkim wyjściem – na tydzień przed

Pielęgnacja skóry w domu

Jeśli czeka Cię wielkie wyjście, za bardziej intensywną pielęgnację skóry warto zabrać się odpowiednio wcześnie. Jeżeli masz przed sobą cały tydzień, zadbaj o codzienną, odpowiednią rutynę pielęgnacyjną – od demakijażu i oczyszczania po nawilżanie.

Więcej dowiesz się z tego artykułu: Etapy pielęgnacji twarzy – kolejność nakładania kosmetyków

Jak często przypominam, kosmetyki to jednak nie wszystko – o skórę warto troszczyć się holistycznie. Dlatego pij dużo wody, stosuj zdrową dietę – to wszystko znajdzie później odzwierciedlenie na Twojej twarzy.

Zabiegi bankietowe w gabinecie kosmetologa

Jeśli do wielkiego wyjścia zostało Ci jeszcze parę dni, warto też rozważyć skorzystanie z zabiegów gabinetowych. Bankietowa pielęgnacja to zabiegi, które mają na celu rewitalizację i odmłodzenie skóry, zapewniają natychmiastowe efekty i nie wymagają okresu rekonwalescencji – niektóre z nich możesz więc wykonać nawet w wersji last minute, dzień przed imprezą. Dobry kosmetolog zaproponuje Ci zabieg dobrany do potrzeb Twojej skóry, z wykorzystaniem odpowiednich ampułek, masek i aparatury.  

Coraz większą popularnością cieszą się też masaż kobido, zwany niechirurgicznym liftingiem twarzy, a także kinesiotaping, który pomaga redukować widoczność zmarszczek przy pomocy specjalnych taśm. 

Jak zadbać o skórę przed ważnym wydarzeniem – last minute

Dzień przed i w dniu wydarzenia podejdź do pielęgnacji ze szczególną uwagą. 

1. Nie czas na eksperymenty

Zawsze powtarzam, że ostatnie dni przed ważną imprezą to nie czas na eksperymentowanie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek po zastosowaniu zupełnie nowego kosmetyku, np. podrażnień lub reakcji alergicznej, najlepiej wybrać ten, który już wcześniej miałyśmy okazję stosować.

Na ostatniej prostej przed imprezą, na wszelki wypadek, lepiej też odstawić retinol i silne kwasy – nawet jeśli używałaś ich już wcześniej.

2. Dokładny demakijaż i oczyszczanie

Ten etap powinien być priorytetem rutyny pielęgnacyjnej każdego dnia, ale na finiszu przygotowań do ważnego wydarzenia przyłóż się do niego szczególnie. Delikatnie oczyść skórę z makijażu i zanieczyszczeń, np. przy użyciu masełka, a następnie przemyj twarz preparatem dopasowanym do potrzeb Twojej skóry.

3. Delikatny peeling

Aby skóra była gładka i promienna, wykonaj delikatny peeling enzymatyczny, który nie spowoduje podrażnień – najlepiej dzień przed imprezą. Raczej unikaj peelingu mechanicznego, który może wywołać zaczerwienienia.

4. Masaż twarzy

W dniu imprezy wykonaj masaż twarzy, który poprawi krążenie, zapewniając efekt rozjaśnionej skóry, a także zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek i worków pod oczami.

5. Maseczka i nawilżenie

Aby makijaż dobrze wyglądał, zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry.

Na kilka godzin przed wielkim wyjściem zastosuj maseczkę w płachcie, która nawilży, wyrówna koloryt skóry, rozświetli lub będzie działać liftingująco. Wybierz kosmetyk, który w swoim składzie ma np. kwas hialuronowy, witaminę E, C lub ceramidy.

Pod oczy zastosuj specjalne płatki nasączone preparatami, które redukują obrzęki i cienie. Przed użyciem możesz je też schłodzić w lodówce.

Unikaj ciężkich, tłustych kremów, a przed nakładaniem kolejnych kosmetyków, odczekaj nawet kilka lub kilkanaście minut, aby mogły się dobrze wchłonąć i żeby uniknąć „rolowania się” makijażu.

6. Wypryskowe SOS

Niestety w dniu ważnych okazji złośliwy los często robi nam niespodziankę w postaci nieoczekiwanego pryszcza. Jako kosmetolog powtarzam to do znudzenia: nie dotykaj i nie wyciskaj wyprysków, o ile nie da się tego zrobić bez problemu i delikatnie – w przeciwnym razie możesz na tyle uszkodzić skórę, że makijaż nie ukryje tego „bałaganu”. Krostę łatwiej będzie zamaskować, jeśli nie doprowadzisz do powstania strupka i nie zaognisz stanu zapalnego. Możesz wspomóc się plasterkami na wypryski.

Dzięki właściwej pielęgnacji skóry i zastosowaniu odpowiednich produktów kosmetycznych, w dniu wielkiego wyjścia Twoja skóra stanie się wygładzona, rozświetlona i młodsza, dzięki czemu makijaż będzie lepiej wyglądać, a Ty poczujesz się pewniej podczas ważnego wieczoru.

Shopping Cart
Scroll to Top