Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

To zabieg polegający na iniekcyjnym wprowadzeniu preparatu dostosowanego do potrzeb skóry na głębokość skóry właściwej w formie depozytów tzw. grudek. Preparaty w przewadze oparte są na kwasie hialuronowym i wzbogacone dodatkowo witaminami, aminokwasami, antyoksydantami. Samo dobro dla Twojej skóry!

DLA KOGO JEST TEN ZABIEG?

Mezoterapia igłowa będzie dobrym zabiegiem dla osób, u których skóra jest szara, sucha, pozbawiona blasku i wyglądająca na zmęczoną. To również bardzo dobre rozwiązanie jeśli zaczynasz myśleć o profilaktyce przeciwzmarszczkowej.

 

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?
Przed zabiegiem w celu zwiększenia komfortu aplikowany na skórę jest krem minimalizujący negatywne odczucia. Dzięki temu odczucia są niemal nieodczuwalne. Nakłucia wykonywane są miejsce przy miejscu, czas nakłuwania to 20-40 min w zależności od okolicy na której wykonywany jest zabieg

Po zabiegu mezoterapii

Na skórze widoczne są grudki, które skóra zaabsorbuje w czasie 1-2 dni po zabiegu. Jest to uzależnione od stanu skóry i rodzaju wykorzystanego do zabiegu preparatu. Skóra może być zaczerwieniona, istnieje również ryzyko wystąpienia siniaka. Bardzo ważna jest dbałość o higienę. Nie zaleca się aplikacji makijażu przez min. 2 dni po zabiegu. Należy również unikać w tym czasie intensywnej aktywności fizycznej, sauny oraz basenu. W pielęgnacji domowej należy postawić przede wszystkim na ochronę przeciwsłoneczną oraz wyeliminować na kilka dni kosmetyki z kwasami.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
Zabieg nie powinien być wykonywany u osób, które borykają się z alergią na składnik zawarty w preparacie. Ciąża, opryszczka, stan zapalny organizmu, stosowana antybiotykoterapia, choroby autoimmunologiczne to również przeciwwskazania do zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać?
W większości zalecana jest seria 3-5 zabiegów, które należy wykonać co 2-4 tygodnie. Serię taką warto wykonać 1-2 razy w roku.

REZERWUJ
Shopping Cart
Scroll to Top