Jesienne zabiegi na twarz w gabinecie kosmetologa

Niechciane pamiątki z wakacji, które pozostały na skórze, a do tego przesuszona, ziemista cera – to coś, z czym wiele z nas często boryka się jesienią. Dlatego, gdy za oknem liście zaczynają żółknąć, warto oddać się w ręce kosmetologa. Szczególnie że jesień to świetny moment na mocniejsze zabiegi kosmetyczne. Oto te, które szczególnie polecam. 

Jesień – polecane zabiegi kosmetyczne 

Jesień to pora roku, w której kosmetolodzy zawsze mają ręce pełne pracy. Dzieje się tak z dwóch powodów: po pierwsze skóra po lecie często wymaga regeneracji, a po drugie jesienne miesiące są idealne na silniejsze lub bardziej inwazyjne zabiegi na twarz, które wymagają np. unikania ekspozycji na silne promieniowanie słoneczne. Warto postawić wtedy m.in. na peelingi chemiczne, zabiegi regenerujące fotouszkodzenia oraz o działaniu odmładzającym. Oczywiście ich ostateczny dobór do potrzeb skóry najlepiej zostawić doświadczonemu kosmetologowi.

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Okres powakacyjny to dobry moment na dogłębne oczyszczenie skóry, która latem narażona była na działanie wielu czynników zewnętrznych mogących zatykać pory. Jedną z innowacyjnych i skutecznych metod jest oczyszczanie wodorowe.

Aktywny wodór to silny antyoksydant, który z łatwością wnika w głąb struktur skóry, gdzie wiąże się ze szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi. Dzięki temu oczyszczanie wodorowe twarzy pomaga skutecznie usunąć nadmiar sebum, zanieczyszczenia oraz martwy naskórek. Zmniejsza też stan zapalny, zapewniając bardziej promienny i młodzieńczy wygląd.

Peelingi chemiczne kwasami

Jesień to także dobry czas na peelingi kwasami złuszczającymi. W zależności od potrzeb skóry, podczas wizyty kosmetolog dobiera odpowiednią mieszankę kwasów, np. peeling TCA, czyli z kwasem trójchlorooctowym.  Zabieg z TCA stymuluje proces odbudowy i regeneracji skóry – m.in. w przypadku fotouszkodzeń, na które jesteśmy szczególnie narażeni latem. 

Usuwając zewnętrzną warstwę naskórka i promując wzrost nowych komórek, peelingi chemiczne są bardzo skuteczne w poprawianiu tekstury skóry i stymulowaniu produkcji kolagenu.

Zabiegi z retinoidami

Retinoidy to pochodne witaminy A, które skutecznie pomagają walczyć z trądzikiem, zmarszczkami i przebarwieniami, jakie mogły powstać np. w czasie wakacji. Podobnie jak peelingi kwasami, retinoidy powodują złuszczanie naskórka, pobudzając odnowę komórek skóry i poprawiając jej teksturę. 

Często podczas zabiegu retinoidy łączy się także z witaminą C, co pozwala uzyskać silne właściwości antyoksydacyjne i depigmentujące. Na zabiegi z retinoidami poleca się właśnie jesień i zimę, kiedy skóra nie ulega silnej ekspozycji na promienie słoneczne. 

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który jako kosmetolog często polecam jesienią, aby nawilżyć twarz i odmłodzić. W jego trakcie wykorzystuję urządzenie przypominające długopis, które wykonuje na skórze mikronakłucia, dające możliwość głębokiego wprowadzania wybranego preparatu oraz stymulujące syntezę kolagenu. Po zabiegu przez kilka dni nie zaleca się ekspozycji na słońce i korzystania z basenu, a skóra może się trochę łuszczyć, więc warto wykonywać go właśnie w miesiącach jesienno-zimowych. 

Gdy za oknem robi się szaro i mało przyjemnie, często ograniczamy swoją aktywność i najchętniej zakopałybyśmy się w domu pod kocem. Warto jednak wykorzystać ten czas na zadbanie o swoją skórę – odpowiednio dobrane zabiegi poprawią nastrój, odprężą i zapewnią piękny, promienny wygląd.

Shopping Cart
Scroll to Top