Jello skin – czyli jak osiągnąć efekt skóry sprężystej jak żelka?

Jello skin, czyli „skóra jak galaretka” to jeden z gorących trendów w koreańskiej pielęgnacji, o który często jestem pytana jako kosmetolog. Na czym polega i jak go osiągnąć? Dowiedz się z tego artykułu.

Jello skin – na czym polega?

Aby osiągnąć efekt jello skin, konieczne jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji skóry. Oto jej kluczowe elementy:

Nawilżanie skóry

Nawilżanie powinno być podstawą każdej rutyny pielęgnacyjnej twarzy. Warto wybierać produkty, które w swoim składzie zawierają np. ceramidy i kwas hialuronowy.

Ceramidy tworzą barierę ochronną na powierzchni skóry i pomagają zabezpieczyć ją przed utratą wilgoci. Świetne efekty przynosi także kwas hialuronowy ‒ naturalny składnik naszej skóry, który zatrzymuje w niej wodę.[J1] 

Nawodnienie

Samo stosowanie kremów nawilżających to za mało, aby uzyskać efekt jello skin. Równie ważne jest zapewnianie jej nawodnienia od środka, czyli pijąc odpowiednią ilość wody. A jaka to jest odpowiednia? Dietetycy zalecają tu stosowanie następującego przeliczenia: 30 ml na kg masy ciała. Picie wody pomaga usuwać toksyny z organizmu oraz zwiększyć elastyczność i jędrność skóry.

Wodę możesz też uzupełnić o napoje bogate w witaminy i składniki odżywcze, takie jak naturalne soki z warzyw i owoców czy ziołowe napary.

Złuszczanie naskórka

Regularne peelingi również pomagają uzyskać efekt jello skin. Pozwalają usuwać martwe komórki naskórka i odsłaniać jego nową, świeżą warstwę. W zależności od potrzeb skóry, można stosować peelingi mechaniczne lub chemiczne, np.  na bazie kwasu migdałowego czy glikolowego. Stymulują one odnowę komórkową, poprawiają teksturę skóry, a nawet wspomagają produkcję kolagenu i redukują drobne zmarszczki. Z peelingami trzeba jednak uważać – aby odpowiednio dobrać preparat oraz częstotliwość wykonywania zabiegów, warto udać się na konsultację do kosmetologa.

Zdrowy styl życia

Jako kosmetolog mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że na wygląd naszej skóry wpływa niemal wszystko, co robimy na co dzień – nie tylko stosowanie kosmetyków. Unikanie stresu, zdrowy sen czy odpowiednia dieta – te czynniki również odgrywają niebagatelną rolę. 

Aby uzyskać efekt jello skin warto jeść m.in. produkty bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe. Ważny jest również kolagen – jedno z białek, które odpowiada za elastyczność i młody wygląd skóry, a którego ilość w naszym organizmie maleje wraz z wiekiem. Wiele badań naukowych potwierdza, że skuteczna jest tu suplementacja hydrolizowanym kolagenem rybim.[J2] 

Czytaj więcej: Holistyczna pielęgnacja skóry okiem kosmetologa: czym jest i dlaczego jest ważna?

Masaż twarzy

Masaże twarzy cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ – przy regularnym stosowaniu – stanowią skuteczną i nieinwazyjną metodę poprawy jędrności skóry, pomagając osiągnąć efekt jello skin

Masaż może być wykonywany w warunkach domowych (przy użyciu kamienia gua sha lub ręcznie, z wykorzystaniem specjalnych olejków i serum), ale popularność zdobywa również intensywny masaż Kobido, wykonywany np. w gabinecie kosmetologa. Działa on na głębokie struktury skóry i często określany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. 

Na koniec pamiętaj także o odpowiedniej kolejności nakładania kosmetyków (więcej dowiesz się TUTAJ) i codziennej ochronie przeciwsłonecznej.

Shopping Cart
Scroll to Top